| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | ±20 % |
| Capacitance | 470 µF |
| Packaging | Box |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Diameter | 12.5 mm |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Voltage Rating | 50 V |
| Height - Seated (Max) | 20 mm |
| Impedance | 3 Ω |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 54 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.18 A @ 100 kHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
